Mekikli Yükleme Raf Sistemi

Mekikli (Shuttle) Yükeleme (Yarı Otomatik) Raf Sistemleri, İçine girilebilir (Drive İn) sistemin çalışma prensibine benzeyen, farklı olarak yüklemelerin istif makineleri yerine Mekik (Shuttle) adı verilen ve uzaktan kumanda edilebilen araçlarla yapıldığı sistemlerdir.

İstif araçları ile yükleme yapılmaması sebebiyle koridora ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sayede hem kurulum yapılacak alandan en iyi verimin alınması sağlanır hem de can ve malzeme güvenliğini arttırılmış olur.

İstif aracı yardımıyla yüklemenin yapılacağı katta bulunan raylara yerleştirilen mekik aracı, kumanda üzerinden verilen komutlara göre paletin istenilen konuma yüklenmesini, ve istenilen konumdaki paletin boşaltılmasını sağlar.

Mekikli Yükleme Raf Sistemleri ile hata riski minimuma inmekle beraber yükleme hızı 2 katına çıkmaktadır.İşletme giderlerinin büyük ölçüde azalması ve amortisman süresinin hızlı olması başlıca tercih sebeplerindendir. 

Kullanım şekline bağlı olarak 'İlk Giren İlk Çıkar' ve 'İlk Giren Son Çıkar' olmak üzere 2 farklı şekilde tasarlanabilmektedir.

Giydirme cephe Silo sistem raf projeleri için en uygun sistemdir.

   Avantajları;

  • FIFO,LIFO
  • (Multi Pallet System-Çoklu Palet Sistemi) MPS tip MEKIK ile yer kaybına uğramadan farklı palet ölçüleri ile çalışabilme.
  • Depo hacminden maksimum oranda faydalanma imkanı.
  • Düşük operasyon(işçilik ve ekipman) maliyeti.
  • Kanala forklift girmediği için güvenli operasyon imkanı.

 

Fiyat Teklifi Alın