AĞIR YÜK DEPO RAF SİSTEMLERİ

 • Ağır Raf sistemi ürünlerimiz  St 37, St 44 ve St 52  standartlarındaki yüksek kalite çelik malzemeden imal edilmektedir.
 • Üretilen profillerin kalınlıkları 1,5 mm, 2 mm, 2,5.mm ve 3mm dir.
 • Tabla sac kalınlıkları 1,2 - 1,5 ve 2 mm olup Kullanılan malzemeler DKP SAC ve GALVANİZ malzemelerden üretilmektedir.
 • Taşıyıcı traversler St 37  malzemeden üretilmekte olup ağırlığa göre farklı seçenekleri mevcuttur.
 • Traverslerimiz; (CC80-100-120-140-160) 1,5mm ve 2mm kalınlığındadır.

Ağır Yük Metal Raflarımız ve traverslerimiz,  en zorlu endüstriyel ortamların koşullarına dayanabilecekleri sıcak haddelenmiş yapısal çelik bölümlerden yapılmıştır.

Tasarlanan tüm raf sistemlerimiz FEM standartlarının gerekliliklerini yerine getirmektedir. Aksesuarlar, güvenlik özellikleri, farklı traversler, metal tablalar rafların özel depolama gereksinimlerine uyacak şekilde özelleştirilmesini sağlar.

Depo yönetiminiz ağır yüklerle baş edemediğinde Eren Grup Ağır Yük Hizmet Tipi Metal Raf sistemleri, çeşitli ağır ürünler için ideal, uygun maliyetli ve güvenli bir depolama çözümü sunar. Standart bir palet raf konfigürasyonudur, ancak 3 metrelik bir aralıkta 20 ton ve daha ağır yükleri taşıyabilmektedir.

Ürünlerimizde  geniş renk yelpazesi boyama mümkündür. Dış alan yada soğuk hava depolarında galvaniz kaplama önerilmektedir.

 • Depolanan ürün tipine bağlı olarak uzman teknik ekibimiz ile birlikte çeşitli depo tasarımları oluşturulur.
 • Kurulum dahil tam bir proje yönetimi hizmeti sunmaktayız.

HAFİF YÜK METAL DEPO RAF SİSTEMLERİ

 

Hafif Yük Metal Raf Sistemleri, orta boy ve ağırlıktaki ürünleri manuel olarak istiflemek için Hafif Hizmet Rafı çözümü sunar.

Bu sistem, her tür ünite yüküne uyarlanabilirliği göz önüne alındığında çok yönlüdür; depolanan tüm birim yüklere ve / veya referanslara anında erişime izin verdiği için seçici ve dinamiktir, çünkü kolayca monte edilir ve / veya demonte edilir ve bileşenler de kolayca değiştirilir ve / veya eklenir.

Hafif Yük Metal Depo Raf Sistemleri Avantajları

 • Düşük ağırlıklara ve ebatlara sahip ürünlerin kolayca depolanmasını sağlayan pratik raf sitemleridir.
 • Yatay taşıyıcıların(Traverslerin) kolay montajı sayesinde, ürün ebatlarına uygun göz aralıklarını ayarlamak kolaydır.
 • Elle yükleme kolaylığı ve çabukluğu sağlayan hafif raf sistemleri sayesinde estetik bir görünümün yanında,kurulum yapılacak alanın maksimum verimlilikle kullanılması sağlanmaktadır.
 • Sonradan daraltma ve genişletme imkanı sunan hafif raf sistemleri ekonomik ve pratik olanaklar sağlamaktadır.
 • Alan bilgileri ve kullanım amacına göre 'Katlı (Mezanin) Metal Raf Sistemleri', 'Alternatif Hafif Raf Sistemleri', 'Kutulu Kayar Metal Raf Sistemleri', 'Arşiv Raf Sistemleri' ve 'Kutular İçin As/Rs Metal Raf Sistemleri' seçenekleri tercih edilebilmektedir.

 

 

 

OTOMATİK AĞIR YÜK RAF SİSTEMLERİ

 

Otomatik (AS-RS) Ağır yük raf sistemleri, depolama işlemlerinin tamamen bilgisayar sistemi ile yapıldığı Akıllı Depo uygulamasıdır. 

İngilizce karşılığı; Automated Storage and Retrieval System olan bu sistem Ülkemizde AS/RS yani İngilizce anlamlarının ilk iki harfleriyle sektörde kullanılmaktadır. 

Otomatik (AS-RS) Ağır Yük Raf Sistemleri ile yüklerin raflarda depolanması, düzenlenmesi, boşaltılması kurulacak sistem tarafından yönetilir. 

Bilgisayarlı bu sistemde siparişlerinizi dahi bu sistemle yönetebilirsiniz. Geniş ölçekli tasarlanan bu sistemde yüksek irtifalı raflar kontrol altına alınabilmektedir. Depo alanının her noktası sensörler ve barkodlar tarafından algılandığı için sistemin çalışabilmesi için tüm verilerin sisteme doğru bir şekilde yüklenmesi gerekmektedir. 

Tasarım aşamasında konusunda uzman profesyonel ekibimizle yürüteceğimiz bu işleyişte depo alanlarında maksimum alan ve hız faktörü en üst seviyede uygulanır. 

Depo alanınızın genişliği ve yüksekliği ne kadar büyük olursa olsun her mm’lik alan en verimli şekilde kullanılır. Otomatik (AS-RS) Ağır Yük Raf Sistemleri bütün üretim alanlarında kullanılabilir. 

Otomatik (AS-RS) Ağır Yük sistemleri insan faktörüne asgari düzeyde ihtiyaç duyduğundan yüksek depo kullanım verimliliği elde edilmektedir. Hata riskini azaltan sevkiyata hız kazandıran, sipariş sürelerini azaltan depo alanlarının maksimum seviye de verimliliğini sağlayan bu sistemin bakımı ve maliyeti düşüktür.

OTOMATİK AĞIR YÜK RAF SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

 • Bilgisayar kontrolü ile elde edilen bu raf sistemlerinin depolarda maksimum yer kaplaması gibi durumlarda depolama boşaltım alanında hızlı bir süreç yaşanmasını sağlar.
 • Bilgisayar kullanımlı özelliği ile birlikte yetersiz depolama gibi sorunların da ortadan kalkmasını sağlar.
 • AS-RS Raf sistemleri tüm üretim dalları için etkili bir şekilde kullanılabilir olması ayrıca tasarım olarak da bu raf sistemleri ürünlerin niceliklerine göre farklı boyut ve ebatlarda yerine getirilebilir.
 • Otomatik depolama sistemlerinde raf sistemleri bilgisayar kanalı ile insansız çalışmasından dolayı en yüksek depo imkanlarının yaratılmasına imkan sağlar.

OTOMATİK AĞIR YÜK RAF SİSTEMLERİ NEREDE KULLANILIR?

 • Otomatik Ağır Yük Raf Sistemleri genellikle ürünlerin fabrika aşamasından satışa sunulacağı aşama arasında yer alan tüm büyük depolarda ve iş atölyelerinde kullanılır.
 • Özellikle ağır sanayi ürünlerinin de bulunduğu mekanlarda Otomatik Ağır Yük Raf Sistemleri oldukça etkili bir şekilde değerlendirilir.