Kutulular İçin As/Rs Raf Sistemleri

Kutular İçin Otomatik Depo As/Rs (Automatic Storage/ Retrieval Systems) sistemleri bilgisayar kontrollü ve uygun yazılımlar ile desteklenen, yüklemelerin 'Stacker Cranes' adı verilen robotlarla hızlı ve güvenli bir şekilde yapıldığı sistemlerdir.

    

   Avantajları;

  • İstifleme makinalarının çalışamayacağı yüksekliklere dahi depolama olanağı sunması sayesinde üst düzey alan ve hacim verimliliğine sahiptir.
  • Tamamen otomatik çalışma sistemine bağlı olarak hata oranı min. seviyede olup, maksimum operasyon hızlarına ulaşılmasını sağlamaktadır.
  • İnsan faktörünün ortadan kalktığı bu sistem sayesinde malzeme ve can güvenliği üst seviyede tutulmaktadır.
  • Bilgisayar teknolojisiyle birleştirilmesi sayesinde çevrim sürelerinin standartlaştırılması, stok durumlarının takip edilebilirliği, ürün hazırlama ve sevk zamanlarının planlanması ve bu aşamaların anlık olarak rapolanabilmesi gibi kritik  süreçlerin kolaylıkla yönetilmesini sağlamaktadır.
  • Uygun bakım maliyetlerinin yanında, istif araçlarına, personele ve iş sağlığı güvenliği kuralları kapsamında alınacak önlemlere bağlı giderlerden tasarruf edilmiş olur. İşletme giderlerinin azalması ve amortisman süresinin hızı başlıca tercih sebeplerindendir.
Fiyat Teklifi Alın