DİNAMİK-HAREKETLİ AĞIR YÜK RAF SİSTEMLERİ

Büyük ve Orta Ölçekli İşletmelerin nerede ise hepsinde ihtiyaç duyulan depolama sistemlerinin başında Raf sistemleri gelmektedir. Bu sistemlerin en büyük artısı, kullanıldıkları ortamlardaki alanların maksimum fayda ile kullanılmasını sağlamak ve bununla birlikte depolama ürünlerinin kategoriler halinde ayrılmalarına yardımcı olması olarak düşünülebilir. Bununla birlikte raf aralıklarında stoklanan ürünlerin birbirleri ile temas etmeden ve uzun süreler aynı pozisyonda saklanmaları ve böylelikle yaşanması muhtemel yıpranma, bozulma ve ürünlerin özelliğini kaybetme durumlarının da önüne geçilmesi olarak düşünülebilir.

Montaj Kolaylığı Sunan ve Defalarca Kullanım İmkanı Sağlayan Ürünler

Raf sistemlerinin ekonomik yönüne bakılacak olursa da bir sefer alınan bir sistemin uzun yıllar boyunca ve farklı alanlarda kullanım imkanı sunması da oldukça avantajlı birer ürün olduklarının göstergesidir. Genel anlamda çelik malzemeden yapılmaları esneme, kırılma ve korozyona uğrama ihtimalini minimize ederken aynı zamanda montaj kolaylıkları ve istenilen aralıklarda raf montajının yapılmasına olanak sağlamaları da bu ürünlerin tercih edilmesinde etkendir. İç içe geçme imkanı sunan taşıyıcı çelik kolonların taşınma esnasında çok küçük alanlar kaplaması, bunun yanı sıra kuruldukları alanlarda ise çok büyük depolama ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek ürünler olması da bu depolama raf sistemlerinin tercih edilmelerinde büyük bir etkendir.

Dinamik-Hareketli Ağır Yük Raf Sistemleri

Bu depolama sistemlerinin bir diğer artısı da oldukça ağır yüklerin depolanmasına karşın hareket ettirilmesine imkan sağlayan aksamlar ile donatılma imkanı olmalarıdır. Taşıyıcı tekerlek montajı ile istenilen yönlerde çok küçük kuvvet uygulanarak hareket kabiliyeti kazandırılan bu sistemler Dinamik-Hareketli Ağır Yük Raf Sistemleri olarak da tanımlanırlar. Büyük ölçekli işletmelerin depolama alanlarında, Şantiye Depolarında, Büyük Alışveriş Merkezlerinde, Üretim Tesisleri ve Fabrikaların depolama alanlarında sıklıkla kullanılırlar. Böylelikle, hareket ettirilme imkanı sağlamaları ile kullanıldıkları alanlarda yer açılmasına ve istenilen aralıklarda depolama yapma imkanı sağlamaktadırlar.

« AĞIR YÜK DEPO RAF SİSTEMLERİ «