HAFİF YÜK DEPO RAF SİSTEMLERİ

Çalışma alanlarında yapılan işler ile ilgili takım ve teçhizatların muhafaza edilmesini, derli toplu durmasını, bir aletin arandığında çok daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlayan raf sistemleri, çalışma hayatında oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Özellikle hafif yük depo raf sistemleri de çalışma alanlarında oldukça büyük faydası olmasından dolayı birçok iş alanlarında sıklıkla kullanılıyor. Hafif yük depo raf sistemleri çeşitli malzemelerden üretilen ve iş alanlarında takım ve teçhizatlar ile yük anlamında önemli malzemelerin depolanmasını sağlayan bir sistem olarak ön plana çıkıyor.

HAFİF YÜK DEPO RAF SİSTEMLERİNİN YAPILIŞI

Hafif yük depo raf sistemlerinde çok ağır olmayan malzemelerin istiflenmesi ve muhafaza edilmesi amacı ile kullanılan sistemlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Özellikle cam tülü üretimlerinin yapıldığı ya da binaların dış cepheleri için kullanılan mantolama mantarlarının istiflenmesi için bu depo raf sistemleri yaygın bir şekilde kullanılıyor. Özellikle ağır sanayi işlerinin haricinde kalan ya da ağır sanayinin alt çalışma dallarında yer alan ve malzeme açısından ağırlık teşkil etmeyen teçhizatların depolanması işlemlerinde bu depolama sistemleri kullanılıyor.

Hafif Raf sistemi ürünlerimiz  St 37, St 44 ve St 52  standartlarındaki çelik malzemeden imal edilmiştir.

• Üretilen profillerin  kalınlıkları 1,5 - 2,5mm arası değişmektedir.

• Tabla sac kalınlıkları 0,7 -1,20mm arası olup  DKP SAC ve GALVANİZ malzemeden üretilmektedir.

•Taşıyıcı traversler St 37 ve St 44 malzemeden üretilmekte olup ağırlığa göre farklı seçenekleri mevcuttur. 1,5- 3mm arası kalınlıktadır.

HAFİF YÜK DEPO RAF SİSTEMLERİNİN ÜRETİMİNDE KULLANILAN MALZEMELER

Hafif yük depo raf sistemlerinin yapılışında kullanılan malzemeler çalışma alanının içeriğine göre değişiklikler gösteriyor. Özellikle yangın, su ve yanıcı maddeler ile ilgili çalışılan alanlarda su ve ateşe dayanıklı raf sistemlerinin üretilmesi ile kullanıma sunuluyor. Ağır yük depo malzemeleri ile hafif yük depo malzemeleri için ayrı ayrı depolama sistemleri üretilerek birçok iş alanında kullanıma sunuluyor. Bu depo sistemlerinin varlığı uluslar arası standartlara göre de belirli boyut ve ölçülere göre de belirlenerek faaliyet kapsamında değerlendirilmesi sağlanıyor. Bu nedenle depo yük sistemlerinin üretimi ve kullanımı oldukça büyük bir önem arz ediyor.