ÇELİK RAF DEPO SİSTEMLERİ

Çelik Raf Depo Sistemleri, Büyük ve Orta ölçekli işletmelerde depolama gereksinimlerine duyulan ihtiyacın çözümü için üretilmiş, montajı ve kurulumu kolay ve mekan alanlarının opsiyonel olarak kullanılmasını sağlayan çözümlerdir. Çelik oluşu, taşıdığı yük ve ürünlere bağlı olarak mukavemet göstererek esneme göstermez ve son derece dayanıklıdır. Aynı zamanda çeliğin getirmiş olduğu bir avantaj da taşıyıcı rafların çok fazla yer kaplamalarının önüne geçmesi olarak düşünülebilir. 

  • Çelik raf sistemleri St 37 standartlarındaki çelik malzemelerden üretilmiştir
  • Profil sac kalınlıları 1,5-2mm arasındadır.
  • Tabla sac kalınlıkları taşıma kapasitesine göre 0,7-2mm arasında değişmektedir.
  • Profil altlarında plastik taban kullanılmaktadır.

Çelik Profil Sistemleri Kolay ve Dayanıklı Kullanım Sunar

Çelik Profil denilen bu sistemler çelik maddeden üretilmekte ve diğer raf maddelerinde göre çok daha ince ve dayanıklı bir raf çözümünün meydana gelmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bu profiller üzerinde belli aralıklar ile bulunan montaj delikleri, raf ünitelerinin istenilen aralıklarda montaj yapılmasına olanak sağlayarak kullanılan alanlarda maksimum fayda ve alan kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Hafif oluşları ve kolay sökülüp takılmaları da bu sistemlerin bir diğer avantajları olarak söylenebilir. Böylelikle kullanıldıkları alanlardan bir başka alanlara taşınması durumunda sökülerek de monte hale getirilmekte ve böylelikle çok küçük alanlar kaplayarak taşınma imkanı sağlamaktadırlar.

Kullanım Alanları

Çelik Raf Depo Sistemleri, Kullanım alanları olarak da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadırlar. Şantiyelerde Depo alanlarında, Fabrikalarda, Üretim Tesislerinde, Stok ve Depolama faaliyeti gösteren işletmelerde, Tarım İşletmelerinde, Yetiştiricilik faaliyetleri gösteren işletmelerde, Fuar ve Stantlarda, Kütüphanelerde, Alışveriş Merkezlerinde ve Büyük Çaplı Mobilya ve Dekorasyon mağazalarında sıklıkla kullanılan bu ürünler aynı zamanda son yıllarda İç Mimarların değişilmez bir dekorasyon malzemesi olarak yaşam alanlarında ve evlerde de kullanılmaktadırlar. Maliyetleri bakımından da diğer raf sistemlerine göre daha uygun olmaları, bununla birlikte uzun süreli kullanım imkanı sunmaları da tercih edilmelerinin başlıca sebepleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda farklı ebatlarda tekerlek montajı yapılarak hareketli olarak kullanıldıkları alanlar da bulunmaktadır. Böylelikle kullanıldıkları alanlarda maksimum verim ve alan kazanılmasına yardımcı olmaktadırlar.